شهید حسین خوشنویسان

مختصری از زندگینامه شهید حسین خوشنویسان
مجاهد متقی حسین خوشنویسان در سال ۱۳۳۴ به دنیا آمد. حسین دوران دبستان و راهنمایی را در مدارس جنوب تهران گذراند سپس برای دوران متوسطه وارد دبیرستان کمال شد و از آن هنگام تحت تأثیر معلمان خوداز جمله شهید رجایی ، دکتر بهایی ، دکتر بازرگان مطالعه و مبارزه خود را علیه رژیم استبداد آغاز نمود.
شهید خوشنویسان در ورود به دانشکده فنی دانشگاه تهران دست از مبارزات خود برنداشت و با دانشجویان مجاهد دانشکده مبارزه را علنی تر کردندوبادقت و زیرکی مزدوران نتوانستند وی را شناسایی کنند .
در سال ۵۶ بعلت پخش اعلامیه مدتی به زندان افتاد اما, تلاش دوستان و آشنایان و زیرکی خود را از زندان گلپایگان آزاد شد.
او در خروش پرشور ملت در ۲۲ بهمن عاقلانه کار می کرد و پس از انقلاب نیز از حرکت خویش بازنایستاد .حسین پس از پیروزی انقلاب به سازندگی در تهران پرداخت و مدارس زیادی به مهندسی وی ساخته شد .اما روح تلاشگر وی آرام نمی گرفت و با وجود تلاش زیاد باز قانع نبود تا سرانجام از طرف جهادسازندگی به استان سیستان و بلوچستان رفت و در آنجا یکسال فعالانه کار کرد .عشق او به امام و دقت او در سخنان امام به قدری بود که همواره می گفت ” به سخنان امام گوش کنید و به اوامرش عل نمائید این همیشه دعای او بود که با تمامی وجود می گفت: با الها مرا لحظه ای پس از امام باقی مگذار”.
حسین با شروع جنگ تحمیلی تلاش بسیاری در فرستادن مهمات به جبهه کرد و در حملاتی نیز شرکت داشت و سرانجام در ۱۶ دی ماه ۱۳۵۹ در کربلای هویزه با دهها مجاهد تلاشگر شهد شیرین شهادت را نوشید و بسویش شتافتند

Related posts

پاسختان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *