«شهیدان فهمیده» منتشر شد

این کتاب در ۱۵۶ صفحه با شمارگان ۲۰۰۰ نسخه و قیمت ۹۰۰۰ تومان توسط  سازمان بسیج دانش‌آموزی منتشر شده است.

در بخشی از مقدمه کتاب آمده است:   طول زندگی «شهیدان فهمیده»، زیاد نبود ولی عرض زندگی آن‌ها بسیار بابرکت و تأثیرگذار بوده است و معمولا در عرض زندگی است که اندازه انسانیت افراد و تأثیرگذاری آن‌ها در فرآیند کمال‌بخشی انسانی مشخص می‌شود. هستند کسانی که عمری به اندازه یک قرن دارند ولی تأثیراتشان بر زندگی انسان‌ها شاید دقیقه‌ای هم نباشد. اما هستند بزرگسالانی که قبل از آنکه «شناسنامه» بزرگی آن‌ها را نشان دهد «شناسه‌های» انسانی، آن‌ها را در اوج به تماشا می‌گذارد و از آن‌ها اسوه‌های فرازمانی می‌سازد.

بی‌شک، «شهیدان فهمیده» این قاسم‌های کربلایی دفاع مقدس ایران، از جمله بزرگ‌مردانی بودند که ره صدساله را یک‌شنبه پیمودند و در عرض زندگی خود «انسان کمال‌یافته» را عرضه کردند و خود الگوی این‌گونه انسیان شده و مقابل چشمان نسل پویا و جویای امروز و فردا قرار می‌گیرند و نسل‌ها را در عصرها به سمت چگونه زیستن و چگونه مردن هدایت می‌کنند.

امروزه «شهیدان فهمیده» به حق الگوی شایسته و تصویر برجسته‌ای از ایثار، جهاد و شهادت برای دانش‌آموزان و جوانان کشور هستند، به گونه‌ای که حماسه‌سازی‌های شهید فهمیده و یارانش می‌تواند یادآور دوران دفاع مقدس و ارزش والا و باشکوه آن باشند.

مجموعه‌ای که پیش رو دارید اقدامی است در راستای تکلیفی که مقام معظم رهبری در جمع اعضای یادواره مرکزی دانش‌آموزان شهید فرمودند: «زنده نگه داشتن یاد و خاطره نوجوانان بسیجی که حالا یک نمونه‌اش همین شهید حسین فهمیده است، کاری بزرگ و برجسته است. بگردید و نمونه‌های دیگری را هم پیدا کنید.»

این مجموعه در سه بخش تنظیم شده است:

بخش اول: نگاهی گذرا به زندگی شهید فهمیده

بخش دوم: ۱-معرفی اجمالی شهیدان فهمیده استان‌ها (فصل اول)

۲-معرفی اجمالی شهیدان فهمیده (فصل دوم)

بخش سوم: شهیدان فهمیده از نگاه تصویر و شعر

همچنین در نوشته پشت جلد کتاب سخن امام خمینی‌ (ره) درباره شهید فهمیده آمده است:

رهبر ما آن طفل دوازده‌ساله‌ای است که با قلب کوچک خود که ارزشش از صدها زبان و قلم ما بزرگ‌تر است با نارنجک، خود را به زیر تانک دشمن انداخت و آن را منهدم نمود و خود نیز شربت شهادت را نوشید.

Related posts

پاسختان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *